Przejdź do treści

Aktualności

Witam wszystkich, miło mi was poznać! Nazywam się Kasia Parodi, jestem compliance managerem w MC Polska.

Z wykształcenia prawnik i księgowy, od wielu lat zajmuję się obsługą prawną polskich i zagranicznych spółek z kapitałem krajowym, prawem spółek, międzynarodowym prawem podatkowym oraz oczywiście fakturowaniem elektronicznym.

Oprócz współpracy z MC Polska w tym zakresie, kieruję działem prawnym IC&partners w Warszawie oraz jestem członkiem Centrum Studiów Podatkowych i Doradztwa Podatkowego Akademii Leona Koźmińskiego, jako kierownik współpracy międzynarodowej uczelni.

Wynik konsultacji KSeF

Wynik konsultacji KSeF skoncentrowanie się na proponowanych zmianach w systemie e-fakturowania W stanie JAKIM jest…

Read More

KSeF w skrócie

KSeF w skrócie… Krótki przewodnik po nowym krajowym systemie e-fakturowania Co to jest? Krajowy System…

Read More
paź, 2021

KSeF: Wprowadzenie i środowisko testowe

Sejm rozpatrzył projekt ustawy o wprowadzeniu Krajowego Systemu Faktur Elektronicznych (KSeF), jednocześnie udostępniono na stronie Ministerstwa Finansów środowisko testowe i przedprodukcyjne (Demo).

paź, 2021
sty, 2022

Fakultatywna faza

Podatnicy VAT mogą wystawiać faktury ustrukturyzowane za pośrednictwem KSeF na etapie fakultatywnym. Dzięki temu mogą zdobyć doświadczenie z systemem, zanim zostanie wprowadzone obowiązkowe rozwiązanie.

sty, 2022
sty, 2022

Zielone światło od Unii Europejskiej

Polska otrzymała zgodę Rady Unii Europejskiej na wprowadzenie obowiązkowego fakturowania elektronicznego do 31 grudnia 2026 r.

sty, 2022
sty, 2022

Publikacja projektu ustawy

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy, zgodnie z którym korzystanie z KSeF będzie obowiązkowe od 1 lipca 2024 r. Ustawa ta nakładałaby obowiązek e-fakturowania B2B i B2G dla podatników mających siedzibę lub zakład w Polsce, którzy podlegają przepisom o VAT.

sty, 2022
sty, 2023

Nowy format e-faktury

Publikacja nowego wzoru faktury, schematu FA(2) i środowiska testowego

sty, 2023
sty, 2024

Odroczenie wprowadzenia obowiązkowych

Nowy minister finansów Andrzej Domański powiedział, że obowiązkowy KSeF nie zostanie wprowadzony w 2024 r., ze względu na błędy techniczne w kodzie źródłowym i wydajności systemu. Jednocześnie Minister Finansów potwierdził, że wdrożenie obowiązkowego KSeF jest priorytetem dla rządu i zostanie wprowadzony jak najszybciej.

sty, 2024
sty, 2026

Nowa data rozpoczęcia KSeF

W dniu 26 kwietnia 2024 r. Minister Finansów ogłosił, że projekt KSeF zacznie obowiązywać od 1 lutego 2026 r. dla wszystkich podatników (czynnych i zwolnionych z VAT).

sty, 2026

Bądźmy w kontakcie!

Chcesz dowiedzieć się więcej o e-fakturowaniu?